Testy na Covit Strumień

ślaskie

Gorączka, czyli podwyższona ciepłota ciała, to odpowiedź fizjologiczna organizmu na wiele czynników. Sama w sobie nie jest chorobą, chociaż jeszcze dużo ludzi myśli inaczej. W ciągu dekad narosło wokół niej mnóstwo mitów, z którymi właśnie się rozprawimy.

Testy na Covit Toszek

 

Gorączka – winy i objawy.

Przyczyny powstania gorączki zarówno u dzieci, jak również dorosłych mogą stanowić różne.

Do najpopularniejszych zdaje się:

zakażenie,
uraz,
oparzenie,
zbyt ciepłe ubranie,
wysoką temperaturę otoczenia.

Książkowo temperatura ludzkiego ciała powinna zawierać 36,6 st. Celsjusza. Czy to każde odstępstwo z tej części można zakwalifikować jako gorączkę? Otóż nie. Dla wszystkiego pracownika temperatura ciała jest wyjątkowa. Jedni tak się czują, gdy podchodzi ona do 37 st. Celsjusza, i pozostali, gdy nie przekracza 36 st. Celsjusza. Jest obecne po prostu indywidualna sprawa organizmu. Kiedy więc opowiadamy o gorączce? Przede każdym musimy temperaturę zmierzyć, wykorzystując do ostatniego, na przykład produktów Microlife (termometry). Wysokiej wartości termometr nie będzie dostarczał zakrzywionych wyników.

Testy na Covit Toszek

Gorączka występuje więc wtedy, gdy:
temperatura mierzona pod pachą przekracza 37,2-37,5 st. Celsjusza,
temperatura mierzona w uchu ma co chwila 37,6-38 st. Celsjusza,
temperatura mierzona w ustach przekracza 37,8 st. Celsjusza,
temperatura mierzona w zrobienie jest wyższa niż 38 st. Celsjusza.
Najpopularniejsze mity dotyczące podwyższonej temperatury

Na momencie lat, powstało tysiące mitów na problem gorączki. My natomiast postaramy skupić się na ostatnich szczególnie spotykanych:

Pierwszym mitem jest przekonanie, że wszystka gorączka wywiera wyłącznie szkodliwe wykonywanie na organizm. Tak właściwie podwyższona temperatura spowalnia wzrost wirusów i bakterii i wspomaga reakcję ustroju na infekcję. Dopiero ciepłota ciała powyżej 41 st. Celsjusza może powodować uszkodzenie tkanek, a przekraczająca 43,5 st. Celsjusza pewno żyć podstawą zgonu.
Tu powstaje nowy mit, mówiący o tym, że „każdą gorączkę trzeba obniżyć”. Lekarze są zgodni, że powinniśmy stosować leki przeciwgorączkowe w sezonie, kiedy tworzy ona dyskomfort lub jeśli temperatura przekroczyła 38 st. Celsjusza. Testy na Covit Toszek
Mnóstwo osób uważa, że ibuprofen lub paracetamol obniżą temperaturę ludzkiego organizmu do 36,6 st. Celsjusza, bez powodu na ostatnie, jak piękna była temperatura początkowa. Jest obecne tak mit, ponieważ leki obniżające gorączkę, są w stanie obniżyć temperaturę o jakiś albo dwa st. Celsjusza.

Testy na Covit Toszek

Nieleczona gorączka będzie wzrastała w nieskończoność, aż wreszcie przekroczy 43 st. Celsjusza i sprawi pacjenta do końca. Właśnie to nie jest prawo, nasz umysł ma funkcję przypominającą termostat. Dzięki niej, w okresie chorobie nie daje on przekroczyć naszemu ciału progu, który sobie ustawił. Przeważnie oscyluje on w ścianach 39,4-40 st. Celsjusza. Jest obecne temperatura ciała, z którą sobie poradzimy.
Podczas gorączki nie powinno jeść się posiłków. Jest obecne szkodliwy mit. Owszem, człowiek, jaki planuje podwyższoną temperaturę, przeważnie nie odczuwa głodu. Jednak lekkostrawne, niezbyt obfite posiłki podawane często są skuteczne w akcji z infekcją. Organizm potrzebuje dużo kalorii, żeby przezwyciężyć gorączkę.

zobacz również Gorączka – fakty i mity na jej temat

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments